מבנה מסוכן עיריית תל אביב

השאירו פרטים כבר עכשיו וניצור אתכם קשר בהקדם האפשרי!

לפרטים ומידע נוסף כתבו לנו

תוכן עניינים

מבנה מסוכן עיריית תל אביבתל אביב היא הבירה הכלכלית של מדינת ישראל ולעובדה זו יש משמעויות רבות והשפעות מרחיקות לכת על תושבי העיר. אמנם מחירים הנדל"ן טיפסו בכל הארץ אך ניתן לומר בפה מלא כי בתל אביב המחירים שברו שיאים וכל הזמן עולים עוד ועוד.

מבנה מסוכן עיריית תל אביב

מבנה מסוכן הוא מבנה רעוע או מבנה שעלול לגרום לסכנה כזו או אחרת הן לדיירים המתגוררים בו והן לעוברים ושבים. אז נכון, אף אחד מאיתנו לא רוצה לגור במבנה כזה, בטח לא להיכנס לשיפוץ מסיבי בכפייה, אבל כשאין ברירה אז אין ברירה.

עם זאת, עלינו לזכור כי תל אביב היא עיר עתיקה יחסית במדינת ישראל בת יותר ממאה שנים וככזאת מצויים בה אלפי בניינים ישנים אשר נבנו לפני אלפי שנים. חלק מהבניינים הללו מסוכנים לציבור ואסור לגור בהם. עליכם להכיר את חוקי העזר של תל אביב בנוגע למבנה מסוכן באמצעות יצירת קשר עם עיריית תל אביב וזאת בכדי לדעת האם הבניין שאתם גרים בו הוכרז כמסוכן או נכס שאתם רוצים להשקיע בו הוכרז כמסוכן. לעיריית תל אביב מחלקה שלמה שכל תפקידה הוא לפקח על נושא הבניינים המסוכנים והיא מבצעת אכיפה מוגברת בתחום זה. אתם יכולים לפנות אל המחלקה בכדי לקבל פרטים נוספים על בניינים בהם אתם מתעניינים ובכדי לדעת האם הם הבניינים הללו נופלים תחת קטגוריה זו. כך תדעו כיצד לפעול ומה לעשות אם הבניין שבו אתם מתעניינים מוכרז כמסוכן.

מבנה מסוכן עיריית תל אביב כל מה שרציתם לדעת

בעיריית תל אביב ובכל עירייה או ראשות מקומית בישראל יש אגף המכונה היחידה למבנים מסוכנים. אגף זה אחראי לטפל בכל סוגי המבנים המסוכנים הנמצאים ברחבי העיר. בתל אביב התהליך כולו מתבצע על פי חוק העזר לתל אביב יפו התשס“ב 2001, אשר קבע כי מהנדס יחידה למבנים מסוכנים מחוייב לבדוק כל מבנה בעיקר שקיים בו החשד לגבי היציבות שלו וכי עליו לבחון את מידה הסכנה שהוא מהווה לציבור.

בכל חשד כי קיים מבנה המהווה סכנה, ניתן לפנות טלפונית למוקד העירוני של עיריית תל אביב או ליחידה לפניות הציבור ולהודיע על מפגע בטיחותי.

איך מוציאים צו על מבנה מסוכן ?

 1. נשלח למקום מהנדס של העירייה לבצע בדיקה יסודית של המבנה
 2. המהנדס מכריז על המבנה כמסוכן ושולח הודעה לבעלי הבניין במטרה שזה יבצע תיקונים וחיזוקים שיחזירו את הבניין להיות בטיחותי
 3. אם יש צורך הורסים את המבנה או חלקים ממנו או מבצעים אטימה של המבנה באזורים המהווים סכנה לציבור הרחב
 4. מתבצעות ביקורות מעקב בכדי לוודא שהעבודות אכן מתבצעות. במידה ולא מתבצעות העבודות, העירייה נוקטת בהליכים משפטיים נגד בעלי הבניין. במידה והעבודות אכן מתבצעות, תתבצע ביקורת נוספת וכאשר הבניין לא מהווה יותר סכנה לציבור יוסר הצו והמבנה יוגדר כמבנה ראוי למגורים או שהייה.

מהן הפעולות שמבצעים בדרך כלל כאשר המבנה מסוכן?

 • הסרת גושי בטון וטיח רופפים המהווים סכנת נפילה
 • חיזוק מרפסות
 • טיפול בקורוזיה והסרת חלודה
 • חיזוק הבניין
 • חיזוק מעקות וגגונים
 • סתימה של סדקים בקירות
 • טיפול בנזילות במצב חמור
 • טיפול בליקויים במעטפת החיצונית של הבניין

מטרת השיפוץ היא למנוע התרופפות של הבניין ולהשיב את הבטיחות.

קיבלתם צו למבנה מסוכן? המרכז להסרת צו מבנה מסוכן –  מתמחה בביצוע עבודות לחידוש ושיפוץ בניינים אשר הוגדרו כמסוכנים והוצע נגדם צו. אנו עושים שימוש במיטב הטכנולוגיות הקיימות היום במטרה להוזיל לכם את העלויות ולקדם את הפרויקט ביעילות ובמהירות.

נסייע לכם לגבש את כל דיירי הבניין, לקדם את הנושא הכספי והמימון של הפרויקט, הכל במטרה לבצע את התהליך על הצד הטוב ביותר כדי שכולכם תוכלו לגור בבניין ראוי למגורים. אנו עובדים עם בעלי מקצוע מעולים ומספקים עוד מגון שירותים משלימים, במידה ותרצו לשדרג את הבניין שלכם, להוסיף מרפסות, לשפץ את הלובי, הקומות וכדומה… לקבלת הצעת מחיר ומידע נוסף על תהליך שיפוץ בניינים מסוכנים צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לענות לכם על כל השאלות

צו מבנה מסוכן

בחרו חברה המתמחה במבנים מסוכנים בכדי לשפץ את המבנה

עיריית תל אביב בוחנת באופן יומיומי בניינים ברחבי העיר ושצריך מגדירים אותם כמסוכנים,  אך זה לא אומר כי זהו סופו של הבניין ובהחלט ניתן למצוא מבנים רבים שהיו מסוכנים בעבר ושופצו ועברו שיקום מבנים  כך שהיה ניתן לגור בהם ולחיות בהם.  בכדי להבטיח כי המבנה ישופץ בצורה הטובה ביותר שיש אתם צריכים לפנות אל חברה קבלנית המתמחה בשיפוץ מבנים מסוכנים. אתם חייבים להבין כי מבנים מסוכנים מחייבים עבודה זהירה יותר והם דורשים מומחיות רבה יותר ועל כן לא כל קבלן יכול לבצע זאת כהלכה. לכן כאשר אתם פונים אל חברה שתשפץ בניין מסוכן בדקו בהיסטוריה שלה אם היא שיפצה כבר בניין כזה והאם אתם יכולים להפקיד בידיה את הפרויקט בלב שקט.

 זכרו כי בכל קושי קיים סיכוי לרווח

כאשר אנחנו שומעים על מבנה מסוכן בתל אביב אנחנו ישר מדמיינים מבנה שעוד שניה עומד ליפול ועומד לסכן את יושביו ומהווה סכנה בטיחותית חמורה. על כן הקונוטציה שיש לנו ממבנה כזה היא אוטומטית שלילית ורעה. אך האמת היא שכל מבנה כזה טומן אפשרות לרווח ניכר למשקיעים ערמומיים היודעים לנצל את המצב לטובתם ומעוניינים לשפץ את הבניין ואת זאת אתם צריכים לזכור.

אודותינו

ברוכים הבאים לאתר שלנו! החברה שלנו מתמחה בביצוע עבודות שיפוץ ושימור מבנים מסוכנים בפריסה ארצית. אנו עובדים עם הקבלנים המובילים והמקצועיים ביותר בישראל אשר מבצעים את עבודתם בצורה יסודית ויעילה.

לפרטים ומידע נוסף כתבו לנו
מבנה מסוכן
מבנה מסוכן

מבנה מסוכן – מה הוא ואיך מטפלים בו? הצו של העירייה הוא רק האישור למה שאתם כנראה כבר מבינים בעצמכם. המבנה

למאמר המלא »
1700-70-90-30