מבנה מסוכן

השאירו פרטים כבר עכשיו וניצור אתכם קשר בהקדם האפשרי!

לפרטים ומידע נוסף כתבו לנו

תוכן עניינים
מבנה מסוכן – מה הוא ואיך מטפלים בו? הצו של העירייה הוא רק האישור למה שאתם כנראה כבר מבינים בעצמכם. המבנה שבו אתם גרים מהווה סכנה של ממש, והגיע הזמן לטפל בבעיה הזו באופן יסודי. אז מה מגדיר מבנה מסוכן ואיך תוכלו לשנות את המצב?

מבנה מסוכן – משמעות הצו

הרשויות המקומיות רשאיות להוציא צו מבנה מסוכן, ואם קיבלתם צו כזה, אתם בהחלט צריכים לדאוג. המשמעות שעומדת מאחוריו היא שיש במבנה שלכם לא מעט ליקויים חמורים, חלקם מהווים ממשית לכם ולעוברי האורח. אם מישהו במחלקת ההנדסה האזרחית בעירייה זיהה שהחיפוי שלכם רעוע ואריחים עשויים ליפול מטה (על ראשם של עוברי האורח) אתם יכולים לצפות לצו כזה בדיוק. כדי לבטל אותו תוכלו לפעול בדרך אחת ויחידה, ולטפל בנזקים. מבנה מסוכן – הסיבות למצב אם המבנה שבו אתם גרים (או שבו נמצא הנכס שלכם) הוא מבנה מסוכן, כדאי להבין בדיוק למה הוא מוגדר ככזה. אתם לא צריכים לעשות את זה לבד, אלא להזמין מהנדס שיוכל לבחון את השטח, לנתח את המצב ולקבוע אילו ליקויים דורשים מענה מידי. כאמור, חיפוי רעוע הוא דוגמה טובה לסכנה מהסוג הזה, אבל גם סדקים גדולים שיתגלו בקירות המבנה או בעמודים התומכים הם סימן לבעיה חמורה. במילים אחרות, רק גורם מקצועי ומנוסה יידע להבין מה באמת דורש טיפול, ובמה אתם צריכים להתמקד.

מבנה מסוכן – אחריות הטיפול

אחריות הטיפול בצו מבנה מסוכן היא שלכם, ולכן חשוב מאוד לבחור בקפידה את הגורמים המקצועיים שיהיו מעורבים במלאכת השיקום. זה אולי לא באמת יפתיע אתכם, אבל לא כל קבלן או שיפוצניק יכולים לעזור – או רשאים לעשות את זה. למעשה, מהנדס מקצועי ימליץ לכם רק על קבלנים מורשים ומקצועיים, שיודעים בדיוק מה נדרש, מכירים את התקנות ופועלים בקפידה רבה רק על פי הדרישות. שיקום מבנה מסוכן מחייב דיוק וביצוע מדויק, ובעיקר הוא מחייב ליווי של קבלן מתאים, כדוגמת קבוצת עידן. פנו אלינו להצעת מחיר משתלמת וייעוץ מקצועי ללא עלות.

מבנה מסוכן – ביטול הצו

אחרי שקיבלתם את הצו, תכננתם את הטיפול הנכון ונעזרתם באנשי המקצוע הטובים ביותר, תוכלו להגיש בקשה לביטול צו מבנה מסוכן. כדי שהצו אכן יבוטל תצטרכו לקבל אישור רשמי (בכתב) ממהנדס שיבחן את השטח. אם המהנדס יקבע שהליקויים המקוריים תוקנו, ויחליט שהמבנה בטוח, תוכלו להגיע אל מחלקת ההנדסה ברשות המקומית שלכם, להציג את ההוכחה שטיפלתם בבעיות שנמצאו – ולקבל אישור על ביטול הצו. בשלב הזה, בוודאי אם פעלתם בזהירות ועל פי כל התקנות, תשיגו את המטרה החשובה ביטול צו מבנה מסוכן שיקום מבנים .

מבנה מסוכן – טיפים חשובים

חשוב מאוד לזכור שהצו הזה, שמגדיר את המבנה שלכם בתור מבנה מסוכן, הוא צו בעל משמעות אדירה. נכון, אתם רוצים לטפל בבעיה כדי לבטל את הצו ולהימנע מהליכים שיעלו לכם עוד זמן יקר ולא מעט כסף. עם זאת, המשמעות האמיתית היא שהמבנה שלכם מהווה סכנה של ממש. דיירי המבנה כולו נמצאים בסכנה, ואתם ממש לא רוצים לחכות לרגע שבו עובר אורח ייפצע בגלל אבן פסיפס שנפלה ממקומה. מבנה מסוכן מחייב טיפול מהיר ומידי כדי למנוע סכנות גדולות הרבה יותר. מבנה מסוכן – טיפול מקצועי כשמבינים עד כמה הנושא של מבנה מסוכן הוא רגיש, מבינים עד כמה הטיפול בבעיה חייב להיות איכותי. קבוצת עידן, שהובילה פרויקטים מורכבים רבים לאורך השנים, עומדת לרשותכם גם לטיפול במבנה שלכם. עם מהנדסים מהשורה הראשונה ואנשי מקצוע מובילים, ננתח את המצב, נקבע את תכנית העבודה הטובה ביותר ונטפל בכל הליקויים ובכל האתגרים הקיימים. זוהי הדרך הטובה ביותר להבטיח מבנה בטוח שמספק הגנה טובה יותר לכולם – מהדיירים ועד לעוברים והשבים. מהנדסי קבוצת עידן מתמחים בהסרת צו מבנה מסוכן מבניינים משותפים, אנו נדאג לכל תהליך הסרת צו מבנה מסוכן מהבניין שלכם כולל טיפול מול מהנדסי העירייה. המבנים אשר בהם אנו חיים הם דבר משמעותי ביותר המשפיע על חיינו בצורה ניכרת. ראשית עקב הסיבה הברורה שאנו גרים בהם אך פעמים רבות המבנים מהווים גם אופציה נהדרת להשקעה. השקעה בנדל"ן היא אחד הדברים המשתלמים ביותר שיש ואין ספק כי אנשים רבים ברחבי המדינה מתפרנסים מכך

ביטול צו מבנה מסוכן

. ישנן הרבה שיטות להשקעה, חלק קונים בית ומחכים שאם השנים הוא ישביח, אחרים רוכשים דירה ומשפצים אותה מא' עד ת' ואילו אחרים בונים בית מאפס והופכים אותו לדירת יוקרה שתניב רווחים גבוהים במיוחד. אחת משיטות ההשקעה המשתלמות ביותר שיש היא לקחת מבנה מסוכן שאינו ראוי למגורים ולהשמיש אותו למגורים באמצעות שיפוצו. כמובן שלצורך כך אנחנו צריכים להשיג ביטול צו מבנה מסוכן אך מי שמומחה בתחום יכול לעשות זאת בקלות. כמובן שגם אתם צריכים לבחור קבלן המתמחה בבנייה ובשיפוץ של מבנה מסוכן ואשר עלויות העבודה שלו לא יהיו גבוהות במיוחד וזאת בכדי להבטיח כי ההשקעה תהיה משתלמת ולא תפסידו כספים בפרויקט. שיקום מבנים על כן אתם חייבים להיות מומחים בכדי להניב תשואה ממבנה מסוכן ואל תיכנסו לפרויקט כזה על עיוור וללא ידע מקצועי מקדים אשר יעניק לכם את האפשרות לבנות את המבנה האיכותי ביותר שיש.

ביטול צו מבנה מסוכן – שימו לב לעורך דין שבחרתם להליך

ביטול צו מבנה מסוכן הוא אינו משימה פשוטה והוא מחייב אותנו למספר דברים שעלינו לקיים וזאת בכדי להבטיח כי המבנה יהיה ברמה הגבוהה ביותר שיש. לצורך כך כדאי לכם לשקול בכובד ראש להצטייד בעורך דין ולהיעזר בו בבקשת הביטול. תארו לכם כי החלטתם לחסוך על שכירתו של העורך דין ואז גיליתם כי הצו לא מבוטל בגלל שלא מילאתם אותו כמו שצריך. זה יכול להוביל אתכם לכאב ראש לא קטן ולסיכון ההשקעה שלכם. לכן מומלץ תמיד לפנות אל עורך דין ולהיעזר בשירותיו בכדי להבטיח כי תקבלו את הצו ולא יחולו בעיות בנושא זה. הבית לרבים הוא הדבר החשוב ביותר שיש בחייהם והם משקיעים משאבים עצומים בכדי להבטיח כי הבית ישרת אותם בצורה הטובה ביותר שיש והאיכותית ביותר שיש. לכן כל תקלה בבית היא הרת אסון ויכולה להשפיע על חיינו במידה ניכרת. כאשר אריח קרמיקה נשבר הרי שמדובר בבעיה מעצבנת אך שניתן לתקלה בקלות, כאשר יש לצבוע את קירות הבית אנחנו נעשה זאת במהירות ובהשקעה כספית קטנה

מבנה מסוכן והורדת צו מבנה מסוכן

. אך מה וקרה כאשר הבית שלנו מוכרז כמבנה מסוכן? כיצד נתגבר על בעיה זו? עליכם לדעת כי כל עירייה יכולה להכריז על מבנה כמסוכן ולקבוע כי אתם לא יכולים לגור בבית. מדובר בבעיה חמורה ביותר המשפיעה על אלפי ישראלים ומובילה לכך שיש צורך להשקיע כספים רבים בשינוי החלטת העירייה. אנחנו מאחלים לכם כי לעולם הבית שלכם לא יוכרז כמסוכן ובמקרה שהדבר קורה שתדעו להסיר את הצו. מבנה מסוכן והורדת צו מבנה מסוכן הוא משפט שנאמר על ידי רבים שהעירייה הכריזה על הבית שלהם כמבנה מסוכן וברור למה. אי אפשר להפריז בחשיבות לש הורדת צו מבנה מסוכן וזאת בכדי שהדיירים בבניין יוכלו לחזור ולהתגורר בו ללא חשש ומורא לביטחון שלהם.

מבנה מסוכן והורדת צו מבנה מסוכן – חשיבות הקבלן שיבצע את העבודה

מבנה מסוכן והורדת צו מבנה מסוכן תלויים בראש ובראשונה בקבלן אשר יבצע את עבודת השיפוץ בבניין. על כן עליכם לבחור את הקבלן בצורה חכמה וזאת בכדי להבטיח כי הוא יבצע את הורדת הצו המסוכן בצורה הטובה ביותר שיש. זכרו כי הקבלן משפיע עליכם מאוד ואתם צריכים להיות בטוחים כי אתם בוחרים את הקבלן הטוב ביותר. בחרו קבלן אשר התמחה בעבר בשיפוץ מבנים מסוכנים ויש לו ניסיון בכך בכדי להבטיח כי עבודת השיפוץ תהיה הטובה ביותר ותתבצע ללא בעיות וטעויות זהו נושא חשוב ביותר עליו אתם צריכים לתת את הדעת בכדי להבטיח כי תוכלו לחזור לבניין במהרה ביטול צו מבנה מסוכן.

מבנה מסוכן והורדת צו מבנה מסוכן – וודאו כי עובדים בהתאם לתוכניות

כאשר אנחנו מדברים על מבנה מסוכן והורדת צו מבנה מסוכן אנחנו חייבים לזכור כי ישנה משמעות מיוחדת לעבודה לפי התכניות. אתם צריכים להיות בטוחים כי התכניות שנעשו על ידי המהנדסים שלכם והאדריכלים שלכם יהיו ברמה הגבוהה ביותר שיש ויענו על הצרכים שלכם בצורה מושלמת וזאת בכדי להבטיח כי לא יחולו כל תקלות בעת שיפוץ המבנה המסוכן. מבנה מסוכן והורדת צו מבנה מסוכן

ביטול צו מבנה מסוכן – כך תבחרו עורך דין איכותי

ביטול צו מבנה מסוכן דורש שהעורך דין שאליו תפנו יתמחה בנדל"ן. אם תבחרו עורך דין המתמחה בדין הפלילי או בליטיגציה הרי שהוא לא יוכל לבצע את ביטול הצו ואתם תיקלעו לבעיה קשה. על כן שימו דגש על בחירת העורך דין ווודאו כי הוא ביצע בעבר ביטול צווים למבנים מסוכנים והוא יודע את העבודה ומוכשר לבצע אותה כמו שצריך וללא בעיות. כאשר אנחנו חושבים על שיפוץ ההקשרים שעולים לנו לראש הם של בעלי מקצוע כמו קבלנים, אדריכלים, חשמלאים, אינסטלטורים, רצפים, וטייחים. כך המוח האנושי עובד ואצל 99% מהאנשים אלו הם המחשבות שיעלו לראש. קבוצת עידן מלווה אתכם עם מהנדסי החברה לשיקום וחיזוק מבנים מסוכנים פנו אלינו עוד היום לייעוץ ראשוני.

מהנדס מבנים מסוכנים

אך האמת היא שבגלל יוריסטיקה או כשל מחשבתי אנחנו לא חושבים על מקצוע חשוב ביותר שהכרחי בכל שיפוץ או בכל בנייה של בית, אתם יודעים מהו המקצוע הזה? מהנדס. ללא מהנדס איכותי לא ניתן לבנות ולשפץ בניין וזוהי נקודה שאתם חייבים לזכור. ישנם דברים שרק מהנדס יכול לאשר ולתכנן ולא משנה כמה מוכשר האדריכל שלכם או כמה טוב הקבלן שלכם. על כן תפקידו של המהנדס הוא חשוב ביותר ולא ניתן להגזים בחשיבותו. גם כאשר אנחנו מדברים על מבנים מסוכנים תפקידו של המהנדס הוא חשוב ביותר והוא פעמים רבות זה שיכריע האם המבנה מסוכן האם ניתן להמשיך ולגור בו או לא. כך מהנדס מבנים מסוכנים הוא תפקיד משמעותי ביותר ויש לתת על כך את הדעת אם אתם גרים בבניין מסוכן או שמא אתם עתידים להשקיע בבניין מסוכן. כך לדוגמא לעיריית תל אביב יש מהנדסים מומחים אשר כל תפקידם לפקח על מבנים מסוכנים ולקבוע האם הם ראויים למגורים וזה מלמד אותנו על חשיבות המהנדס.

מהנדס מבנים מסוכנים – כיצד נדע כי הוא מתמחה בבניין מסוכן?

אם אתם זקוקים אל מהנדס מבנים מסוכנים לפרויקט שיקום מבנים אתם בטח שואלים את עצמכם כיצד נדע אם המהנדס מתמחה בנושא זה. אתם לא רוצים לבחור מהנדס בניין שאין לו ידע בבניינים מסוכנים מכיוון שהדבר יגרום לכם לבעיה רצינית ביותר וימנע מכם לבנות את הבניין הטוב ביותר שיש. בכדי לדעת אם מהנדס הוא מומחה בבניינים מסוכנים אתם יכולים לבחון את ההיסטוריה התעסוקתית של המהנדס. במסגרת זו תבחנו לעומק את הפרויקטים שבהם המהנדס היה מעורב ותדעו האם הוא התעסק בבניינים מסוכנים בעברו. כך תוכלו להיות בטוחים כי המהנדס ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר שיש והאיכותית ביותר שיש.

מהנדס מבנים מסוכנים – היעזרו באינטרנט בכדי לבחור אותו

דרך נוספת למצוא מהנדס מבנים מסוכנים היא כמובן להיעזר באינטרנט. האינטרנט הוא כלי רב עצומה שאתם יכולים לנצל לטובתכם ולעשות בו שימוש ניכר. באינטרנט תוכלו למצוא מידע מקיף על מהנדסים המתמחים במבנים מסוכנים ותוכלו כך לקבל את ההחלטה המושכלת ביותר שיש והחכמה ביותר שיש. אל תהססו להסתמך על האינטרנט וזכרו כי כיום הכול מתנהל דרך רשת זו גם בחירת המהנדסים. מהנדס מבנים מסוכנים ביטול צו מבנה מסוכן

מבנה מסוכן – הכירו את ההנחיות

אם אתם עדיין מתלבטים או לא לגמרי בטוחים מה נדרש מכם, בדקו את התקנות ונסו להבין מול מה אתם מתמודדים. ייעוץ מקצועי הוא חשוב, ואם תעמיקו ותצללו אל הדרישות שנקבעו תבינו את משמעות המצב ועד כמה חשוב לטפל באופן מידי בהשגת ביטול צו מבנה מסוכן. גם אם המבנה ריק היום מדיירים, וגם אם אתם בטוחים שהכל "יהיה בסדר", המבנה עשוי להוות סכנה ממשית. ניתוח השטח ובחינת הליקויים הם הצעדים ההכרחיים, והם אלה שיאפשרו לכם לבטל את הצו ולשקם את המבנה הרעוע.

צו מבנה מסוכן וכיצד מסירים אותו

ישנם מבנים שלאור חוזקם המבני ומצבם ההנדסי, האדם הסביר פשוט לא היה מוכן להתקרב אליהם, לבטח לא להתגורר בהם. ובכל זאת, ישנם לא מעט מבנים שבהם בוחרים הדיירים להמשיך ולהתגורר תוך שהם מסכנים את חייהם, זאת על אף שקיים סיכון בעצם עמידת המבנה במקומו. כאשר מגיע המבנה לסף מינימלי של חוזק מבני וכאשר הרשויות מעורבות בכך, זה יכול להיגמר בפינוי של כל הדיירים מהבניין מכוח צו מבנה מסוכן.

מהו צו מבנה מסוכן?

מרגע שנבנה מבנה חדש, מתחיל תהליך שחיקה שנמשך ונמשך לאורך עשורים שלמים. שחיקה זו יכולה להיות מטופלת באופן שוטף, אך לא תמיד היא אכן מטופלת. כאשר השחיקה מגיעה לרמה קריטית מסוימת, היא יכולה לגרום לנזק משמעותי לשלמות המבנית ולחוזק המבני של המבנה כולו ולהפוך את המבנה למסוכן. הסכנה יכולה לנבוע מסכנת קריסה של המבנה כולו, אך גם מסיכונים נקודתיים כמו קריסת קומה, קריסת גג, קריסת מרפסת, קרסת חלק מהמבנה וכן הלאה. החוק בישראל מחייב את בעלי הדירות בבניין להחזיק את המבנה במצב בטוח, הן לדיירי הבניין, הן לעוברי אורח והן למבנים ומשטחים סמוכים לבניין. כאשר מתעורר חשד למבנה הנמצא בסיכון בטיחותי, תשלח העירייה פקחים שיבחנו את מצב הבניין ועל פי הצורך יעורבו מהנדסי בניין מוסמכים שיבדקו את מצבו ההנדסי של המבנה. כאשר בדיקה זו מסתיימת במסקנה מקצועית כי הבניין מהווה סכנה לדייריו או לסביבתו, תוציא העירייה או הרשות המקומית צו מבנה מסוכן. צו מבנה מסוכן מאפשר לרשות המקומית על פי חוק, לפנות את הדיירים מהמבנה עצמו ועל פי הצורך גם ממבנים סמוכים. הוא מאפשר לרשות גם לאטום את המבנה במידה וקיים חשש כי הדיירים ישובו וינסו להיכנס אליו על אף האיסור והוא מאפשר לרשות להרוס את המבנה בכל מצב בו קיים סיכון משמעותי ומיידי. יחד עם זאת, כל תהליך כזה מתחיל במתן צו מבנה מסוכן שלאחריו יכולים הצדדים להיכנס למאבק משפטי או לפעול למען תיקון הליקויים הנדרשים.

מה עושים אם ניתן צו כזה?

אם קיבלתם צו מבנה מסוכן לבניין בו אתם גרים, אתם קודם כל רוצים להגיד תודה שישנו גורם חיצוני שעושה את מה שאתם הייתם צריכים לעשות, אך אתם עצמכם מתקשים בכך מכיוון שמדובר בסופו של דבר בבית שלכם. במקרה של קבלת צו כזה, חשוב מאוד לפעול על פי הוראות הצו ולהתפנות מהבניין. קודם כל עליכם להימנע מהסיכון של ההימצאות בבניין וממקום מבטחים תוכלו לחשוב כיצד לפעול הלאה. בהתייעצות עם מהנדס מומחה תוכלו לקבל מידע על כל האפשרויות העומדות בפניכם, החל משיפוץ נקודתי או חיזוק נקודתי של המבנה, דרך שיפוץ וחיזוק מקיף וכולל של המבנה וכלה בתהליך של הריסת המבנה ובנייתו מחדש – הכל על פי הנסיבות בשטח והמלצות המהנדס על פי חוק.

ביטול צו מבנה מסוכן

כל אחד ואחת מאיתנו מרגיש שהבית שלו זה המקום הבטוח ביותר עבורו. אנו קמים בכל בוקר מחדש בביתנו, נמצאים בו בשעות הפנאי שלנו, מגדלים בו את ילדנו, הולכים בערב לישון ומרגישים שזה מקום המבטחים שלנו. כידוע, קיימים בישראל אלפי בניינים אשר נבנו לפני שנים רבות ומאז לא עברו שום פעולות או תהליכי תחזוקה או שיקום. למעשה, מבנה מסוכן הוא מבנה שיש בו כל מיני סוגים של ליקויים שבאים לידי ביטוי או בקירות החיצוניים ובמעטפת הבניין, בחדר המדרגות או בעמודים התומכים. בניינים אלה מהווים סכנה הן לציבור והן לדיירים המתגוררים בבניין. לפעמים יש גושים של בטון, טיח או אריחי שיש שרופפים, לפעמים מדובר בתהליכי קורוזיה שנוצרים בתוך העמודים וגורמים להתרחבות ולפעמים מדובר במרפסות או במעקות רופפים. בכל מקרה, מדובר בסכנה של ממש כאשר לפני מספר שנים המדינה חוקקה חוקים במטרה לפעול כנגד התופעה הזו ולעודד את בעלי הדירות לבצע במהלך השנים פעולות תחזוקה ושימור כדי לא להגיע למצב כזה מראש. לא פעם שמענו על מקרים בהם מבנים התמוטטו וגרמו למוות של עשרות אם לא מאות אנשים ולנזק בלתי הפיך. מכיון ומקרים אלו התרחשו, הוציאו חוק שמחייב את העיריות והמועצות המקומיות ברחבי הארץ למנות ועדה שאחראית על הנושא הזה. מהנדס מוסמך מבצע ביקורות ומטיל צווים על בניינים הנמצאים בסכנה שכזו. ברוב המקרים, מי שאחראי על תחזוקת הבניין נרתם למשימה במטרה להעביר את הבניין תהליך שיפוץ ושיקום מקיף, לתקן את הליקויים ואז אחרי כמה חודשים ניתן להסיר את הצו. במידה והדבר לא מתבצע תוך זמן קצר, יש אפשרות אפילו להוציא צו הריסה על המבנה או להגיש תביעה מול בעלי הבניין בבית משפט.

ביטול צו מבנה מסוכן – איך זה עובד?

לאחר שהמבנה הוגדר כמבנה מסוכן על ידי העירייה, זאת על ידי מכתב שעובר לבעלי הנכס, יש לפעול במטרה להסיר את הצו. חשוב להבין, הרבה פעמים הדיירים מזניחים את הפניה ולא מתייחסים אליה בכובד ראש ואומרים משפטים כמו ”לי זה לא יקרה“ או ”מה כבר יכול לקרות“. אל הצו מצורפים גם צו בית משפט ומוטלת האחריות על כל מקרי פגיעה של הציבור. בשלב הבא, על בעלי הדירות לפנות לקבלן או לחברה אמינה שתסייע לתקן את הליקויים השונים ובכך להסיר את הצו. התהליך חייב להתבצע בליווי מלא של מהנדס. בשלב הבא, מתחילים הפועלים בעבודות שיקום, חידוש ושיקום המבנה. בדרך כלל עבודות להסרת צו מבנה מסוכן כוללות קילוף של שכבת הטיח שמתקלף, הוצאה של גושי בטון רופפים, שיקום וחידוש עמודי הבטון והברזל שבתוכו, חיזוק יסודות הבניין, הוספת תוספות לחיזוק מרפסות, ביצוע חידוש עבודות איטום ובידוד, חידוש המדרגות ועוד… לעתים, מחליטים פה אחד או ברוב קולות לשפץ את הבניין או לשדרג אותו בפרויקט המכונה תמ“א 38 המכין את הבניין ושומר עליו במצבים של רעידות אדמה. בנוסף, ניתן להוסיף מרפסות, לשפץ את הלובי, להחליף או להתקין מעלית, להרחיב את החניה ועוד פעולות שישדרגו את ערך הבניין וישפרו בצורה משמעותית את חיי הדיירים בו.

מעוניינים לשמוע עוד מידע על הסרת צו מבנה מסוכן?

במהלך השנים הסרנו עשרות צווים של מבנים מסוכנים ברחבי הארץ כאשר אנו מתחייבים לתיקון הליקויים שהתגלו זאת בליווי מלא של צוות מנוסה ומקצועי. אנו מבצעים את התהליך ביעילות והכי חשוב בבטיחות במטרה להסיר את צו מבנה מסוכן שניתן על ידי העירייה וכך לאפשר לדיירים לגור בבטיחות מלאה ובכך גם למנוע כל פגיעה בציבור ובעוברים והשבים. אנו מבצעים תיקון מלא של כל הליקויים תוך שימוש בטכנולוגיות ובחומרי העבודה המתקדמים ביותר, אלו עומדים בכל התקנים. אנו מלווים אתכם באופן מלא עד להסרה מלאה של הצו תוך ביטול ההליך המשפטי. לפרטים נוספים ולהגעה של מומחה מטעמנו לביקור ובדיקה של הנכס, אתם מוזמנים לפנות אלינו דרך האתר ואנו נשמח לקבוע פגישת ייעוץ ללא כל התחייבות מצדכם. דרכנו תוכלו להוזיל את עלות השיפוץ בעשרות אחוזים, לחסוך זמן יקר ולבצע את התהליך באופן יעיל, בטוח ומקצועי.

הורדת צו מבנה מסוכן

כולנו זוכרים את אסון ורסאי הנוראי בו אולם השמחות קרס וגרם לנזק בלתי הפיך ולמוות של אנשים רבים. עדיין, לצערנו בניינים רבים ברחבי ישראל מהצפון, דרך המרכז, השרון ואזור השפלה ועד דרום הארץ מוגדרים כבניינים מסוכנים. יש כל מיני סיבות שבניין יכול להיחשב מסוכן בין אם זה כתוצאה מהזנחה של הדיירים, בין אם כתוצאה מנזקי מזג האוויר והזמן ובין אם משום שלא נעשה שיפוץ כמו שצריך כבר למעלה מ-15 שנה.

מהו מבנה מסוכן?

כאשר אומרים בניין מסוכן הכוונה היא שהמבנה נחשב למסוכן הן עבור הדיירים המתגוררים בו והן עבור עוברי אורח שיכולים להיפגע מנפילה של אריחים או חלקים חיצוניים שנופלים מהבניין כמו חלקי בטון למשל. מבנה מסוכן הוא מבנה שהרבה פעמים נבנה בסמוך לים ואז כתוצאה מתהליכי קורוזיה, חלקי הברזל של הבניינים מוחלשים, זה גורם להתנפחות של הבטון ולסדקים במבנה. מבנה מסוכן הוא כל מבנה שיש בו ולו סיכוי של אחוז אחד המהווה סכנת התמוטטות.

מה הבעיה עם חוק מבנים מסוכנים?

הבעיה היא שאין חוק אחיד לכל המדינה ולכל רשות מקומית יש את החוק שלה. בעוד בחלק מהרשויות יש פקחי בנייה שעוברים בין הבניינים ובודקים אותם אחת לתקופה, ביישובים אחרים זה לא ממש קורה, אלא אם כן הוחלט לשכור את שירותיה של חברה חיצונית שתבצע סוג של בדק בית בנושא. לאחר שבניין או יותר הוגדרו כמסוכנים, העירייה או הרשות המקומית מוציאה צו מבנה מסוכן על אותו בניין. צו מבנה מסוכן הוא צו אותו מוציאה העירייה או הרשות המקומית, זאת במצבים בהם הבניין אכן מהווה סכנה לציבור. יש גם חשש מסכנה ממשית במקרה של רעידת אדמה.

הורדת צו מסוכן – מה זה אומר?

ובכן, ברגע שהעירייה מגדירה מבנה כמסוכן, האחריות מוטלת על בעלי הדירות לבצע שיפוץ הכולל שיקום מקיף של המבנה. רק אחרי שהבניין יעבור שיקום, חידוש ושיפוץ בהתאם לנזקים בבניין, ניתן יהיה להוריד את הצו. דיירים שלא לוקחים את הצו ברצינות, יכולים להיות חשופים הן לקנסות כבדים והן לתביעות שייאלצו אותם להתמודד עם עונשים מול בית המשפט והחוק.

איך משקמים את המבנה במטרה להוריד את הצו?

ובכן, זה מאוד תלוי במצב שהמבנה נמצא בו. קודם כל יש להעביר את המבנה כל מיני בדיקות על ידי מהנדס שיבין את המצב של הבניין ואת הקונסטרוקציות שיש לטפל בהן. לפעמים מדובר בהליך קצר יחסית ולפעמים במשהו קצת יותר מורכב וארוך. למשל, יש בניינים בהם בתוך עמודי הבטון התחיל תהליך קורוזיה מתקדם של הברזלים שתפקידם לשמור על המבנה יציב. במקרה כזה, יש צורך לבצע חידוש של הברזלים ולפעמים אפילו להחליפם או לחזקם. מעטפת הקירות גם היא לרוב עוברת סוג של טיפול כי הקירות מחזיקים את הבניין ואחראים גם הם על היציבות שלו. לפעמים, אחרי שמוציאים את הצו הזה, הדיירים מבינים כי יש להשקיע המון כסף בשיפוץ ולכן הם נרתמים למשימה, מוצאים יזם ומחליטים להוציא תהליך של שדרוג הבניין לפועל כמו למשל הוספת מרפסות או שיפוץ שלהם, שיפוץ הלובי, חידוש הגינה של הבניין ועוד כל מיני תהליכים שיאפשרו לשפר את איכות החיים ולהעלות את הערך של הנכסים. מעוניינים לשמוע עוד מידע מקצועי ורלוונטי על תהליך הורדת צו מבנה מסוכן? י.נ הנדסה קשר ישיר עם קבלנים ומהנדסים מומחים בישראל אשר מתמחים בכל מה שקשור להורדת צו מבנה מסוכן אל מול העיריות והמוצעות המקומיות. בעזרתנו תוכלו לחסוך זמן יקר ולהוזיל את עלות השיפוץ בעשרות אחוזים. כל שנותר לכם לעשות הוא פשוט לפנות אלינו דרך האתר ואנו נשמח לחזור אליכם ולתת מענה מדויק לכל השאלות. אנו עוסקים בשיפוץ מבנים, בניינים, ביצוע עבודות צביעה וטיח, שיפוץ חדרי מדרגות וכניסות בבניינים, שיקום מבנים, חידוש מערכות איטום ובידוד, החלפת מרזבים, שיקום עמודים ועוד. תהליך הסרת הצו מתבצע בליווי הנדסי מלא על פי כל התקנים וכללי הבטיחות הרשמיים בישראל.  
צו מבנה מסוכן
אודותינו

ברוכים הבאים לאתר שלנו! החברה שלנו מתמחה בביצוע עבודות שיפוץ ושימור מבנים מסוכנים בפריסה ארצית. אנו עובדים עם הקבלנים המובילים והמקצועיים ביותר בישראל אשר מבצעים את עבודתם בצורה יסודית ויעילה.

לפרטים ומידע נוסף כתבו לנו
1700-70-90-30